Jsou tu zimní výprodejové ceny našich produktů

Tepelná čerpadla

1 položek celkem
double
Akce Novinka Tip
od 138 000 Kč–45 %
od 76 645 Kč

Tepelné čerpadlo SPLIT EVI s hydroboxem a plynulou regulací výkonu VZDUCH - VODA. Dodáváme v provedení IPX4. COP A7/W35 je u všech modelů lehce nad 4 a COP A7/W45 je u všech...

Kód: 859718933106

Do této kategorie patří odzkoušená tepelná čerpadla, která fungují v ČR již déle než tři roky a jsou pro případné zájemce před zakoupením k dispozici na prohlídku pro lepší představu, co znamená vyměnit plynový nebo jiný kotel za tepelné čerpadlo. Jedno teplené čerpadlo je namotováno přímo v sídle firmy. Lze po předchozí dohodě vidět v provozu. V krátkosti popíšu případ teplného čerpadla u nás ve firmě. Dříve jsme vytápěli prostory plynem, to nás vyšlo ročně na 40 až 60 tisíc korun, podle toho jak dlouhá byla zima. Dále jsme platili za elektrickou energii, ročne 20 tisíc korun. Nyní je vše pouze na elektriku a platíme 32 tisíc za vše již třetím rokem. Úspora je tedy značná a pohodlí je stejné jaké při vytápění plynem. Návratnost si lze tedy jednoduče vypočíst. Je nutno ještě připočítat montáž čerpadla, ta se pohybuje v průměru okolo 40 tisíc korun, dle náročnosti. Často slýchám dotazy na radiátory nebo podlahové topení. Rozhodně podlahové topení je ve spojení s tepelným čerpadlem dvojitá výhra ale radiátory ve spojení s tepelným čerpadlem jsou také přínosem. Jedný rozdíl je, že kotel na plyn vytápí vodu na až 80 stupňů Celsia , kdežto tepelné čerpadlo vytápí vodu na až 55 stupňů Celsia. V domácnostech s klasickým vytápěním tedy plyn, uhlí, dřevo se do radiátoru natápí vesměs na 60 stupňů Celsia a pokud to v dané místnosti po přepojení nestačí natápět, přidáváme články radiátorů, které rozdíl maximálních teplot hravě doženou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení